30. března 2009

Na závěr

Zbývá uvést několik poznámek na závěr (v den příletu jsem byl tak unavený a spací, že to nehrozilo, další den jsem jel za rodinou k babičce a od tama mne nějak zlobil přístup na server, takže až dnes).

Co mi tedy zbylo v poznámkovém deníčku a doposud zde nebylo uvedeno:

Ty peripetie u Mrtvého moře znamenaly, že nám chtěl Muhammad zajistit přístup na některou z hotelových pláží, ale všude za to chtěli nekřesťanské peníze (sorry, ale cca 400 Kč za dvě hodiny na pláži je fakt moc), takže jsme se nakonec koupali na neupravené, neuklizené pláži v malé zátočině, v naprostém soukromí, a když odešel muslimský řidič, dokonce i někteří na "nuda".

V pátek 27. nás opustil původní řidič a dostali jsme řidiče, který dosud jezdil s Bulhary (ti se již vrátili v pátek domů), jenže ten neumí anglicky, takže domluva rukama a gesty... Ale zvládáme to.

Pátek večer se ještě konaly poslední divoké nákupy v Down Townu a v obchoďáku Mecca Mall, pak návrat do hostelu, sbalit a povídání do rána, ještě před svítáním jedeme na letiště a následuje let zpět (to vše v jakémsi polospánku daném vyčerpaností). V Praze přesun do Holešovic a ECčkem do Brna, kde již čekal uvítací výbor, v čele jako vždy s Maruščinou maminkou.

Znovu bych rád na tomto místě poděkoval technikovi a Jitce, že vše tak skvěle fungovalo a chodily dom pravidelné zprávy.

A těšme se na další turné! VIVAT FORTUNA !!!

Králík (Mgr. Ing. Radek Novotný)